Wywiad dla „Kobietą być” i „Głębia”

Wywiad dla „Kobietą być” i „Głębia”

Dzisiaj (07.09.2019 r.), na Facebookowej grupie „Głębia” Olga Bartnik opublikowała wywiad, jaki przeprowadziła ze mną via Internet. Jest mi niezwykle miło, że po raz kolejny zainteresowała się mną i moją twórczością. Wcześniej bowiem pochyliła się nad moim tomikiem wierszy, potem nad debiutancką powieścią i napisała recenzje, z którymi można się zapoznać na wspomnianej grupie i na stronie „Kobietą być”.

Jak zwykle w swoich wywiadach, tak i tym razem, Olga była niezwykle dociekliwa. Mam więc nadzieję, że zechcecie, Drodzy Czytelnicy, zajrzeć w jej progi i przeczytać kilkustronicową relację z naszej wirtualnej rozmowy.

Miło mi będzie, jeśli zachęci ona kogoś z Was do sięgnięcia po moją powieść, a może i po tomiki wierszy.

Zapraszam Was również do komentowania.

Na zachętę cytuję krótki fragment tego wywiadu:

To co mnie wprost zachwyca w Twoich wierszach i powieści to jej prostota, precyzja języka, zwyczajność bohaterów. W czasie gdy na listach bestselerów pierwszą piątkę zajmują thrillery kryminalne, fantasy, przygoda z elementami magii, Ty debiutujesz portretem zwyczajnego mężczyzny u kresu jego dni. Dlaczego taka decyzja?

Nasze codzienne życie jest przecież zwyczajne. Dlaczego zatem nie spróbować go opisać? Wiem, że każdemu z nas marzy się czasem odskocznia w świat fantazji, gdzie czarodziejską różdżką rozwiązujemy wszystkie problemy, albo w świat przemocy fizycznej, gdzie ten sam efekt bohaterowie osiągają pięścią, kopniakiem czy karabinem. A potem wracamy do codzienności i… nie ma różdżki, ani karabinu, a problemy są. I o takich codziennych problemach staram się pisać. O lękach, troskach, miłości, zdradzie, rozczarowaniu, ale i o tym, jak sobie moi bohaterowie z tym radzą.

Pełny tekst wywiadu znajdziecie Państwo tutaj

Zapraszam do lektury!

© 2019, Janusz Muzyczyszyn. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Może Ci się również spodoba

Miło mi będzie poznać Twoją opinię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Zawartość tej strony jest chroniona prawem autorskim.
%d bloggers like this: