Ukazały się drukiem

Dziewczyny, kobiety, czas

Warszawska Grupa Wydawnicza – 2016

ISBN: 978-83-945567-7-8

Stron 45

Oprawa miękka

Nie jestem językoznawcą, ani zawodowym krytykiem literackim, więc nie podejmę się profesjonalnej analizy wierszy Janusza Muzyczyszyna.

Poezja dla mnie tak, jak teatr, dzieli się na tę dobrą i tę złą.

Janusza wiersze należą zdecydowanie do tej pierwszej kategorii.

Urzeka w nich prostota i delikatność, wręcz sensualność. Są jak nostalgiczne szepty wypowiedziane na pustej skale nad morzem, którego szum ukaja tęsknotę.

Z całego serca polecam.” – Grzegorz Kempinsky, reżyser [fragment opisu na okładce]

Więcej informacji tutaj.


Wiersze sercem pisane

Wydawnictwo ASTRUM – 2017

ISBN: 978-83-7277-656-3

Stron 105

Okładka miękka

W trzeciej części antologii poetów współczesnych, zatytułowanej Wiersze sercem pisane opublikowanych zostało 9 moich wierszy.

Seria „Antologia poetów współczesnych” promuje autorów, którzy swoją wrażliwość przekuwają w strofy.

− [fragment opisu na okładce]

Więcej informacji tutaj.


Myśli słodkie, gorzkie

Wydawnictwo ASTRUM – 2018

ISBN: 978-8365930-36-1

Stron 93

Oprawa miękka

Wiersze zawarte w tym zbiorze mówią o problemach bliskich chyba każdemu człowiekowi: o uczuciach i obawach, o kobietach i mężczyznach, o radościach i smutkach, o szczęściu i pechu, o upływającym czasie.

Słowem to wiersze o nas samych, o nas w codziennej rzeczywistości, o nas w naszych marzeniach, o nas w krzywym zwierciadle wspomnień.

Autor jest poetą dojrzałym, zatem i dzieło jest dojrzałe, przemyślane, precyzyjne, zmuszające do wnikliwej analizy tekstu.

Poeta z zawodu jest informatykiem. To widać. Wyrazy, wersy i strofy jego wierszy z pozornie porozrzucanej mozaiki układają się w logiczną całość. Jest to dojrzałe dzieło człowieka, który wiele widział i przeżył, i chce się podzielić swoim doświadczeniem, obawami z innymi. Jakby chciał uchronić nas przed skutkami naszych zachowań, które mogą mieć wpływ na naszą przyszłość.

W jego wierszach czuć tęsknotę za upływającym czasem, za tym co było i co  nie wróci. Te wiersze są prawdziwe.

− [Fragment opisu na okładce]

Więcej informacji tutaj.


Mój drugi brzeg

Mój drugi brzeg

Mój drugi brzeg

Wydawnictwo WasPos 2019

ISBN: 978-83-66070-89-9

Stron 226

Oprawa miękka

Mój drugi brzeg to literacka wizja dojrzałego człowieka i – dojrzałego pisarza. To taka przygoda literacka, którą się przeżywa, jednocześnie przygoda lojalnie, szalenie uważnie przez autora wystudiowana – niezostawiająca miejsca na nasze czytelnicze domysły czy nadinterpretacje. Muzyczyszyn przeprowadza nas jak po sznurku przez całą treść swojej powieści, którą ubiera w formę zbliżoną do reportażu z życia…

− [Fragment recenzji Justyny Karolak]

Więcej informacji tutaj.


Droga 88

Wydawnictwo WasPos 2020

ISBN: 978-83-66425-37-8

Stron: 360

Oprawa miękka

…Autor porusza bardzo trudne tematy, robi to z dużym wyczuciem i ogromną empatią. Wchodzi głęboko w relacje międzyludzkie, zawiłe zależności między małżonkami, którzy są ze sobą, bo rozwód jest „niedopuszczalny” i „co by ludzie powiedzieli”. Nic tu nie jest łatwe, mocno pokomplikowane życie. Samotność, brak bliskości w związku, odrzucenie. Toksyczne relacje, zdrada, łamanie wszelkich zasad, obłuda, zakłamanie, dwulicowość. Duży nacisk autor daje i zarazem ukazuje jak ważna jest rozmowa. Zwykła rozmowa! Nie krzyczeć, nie wymagać, nie narzucać. Usiąść w przyjaznych warunkach i szczerze, do bólu wyjaśnić sobie nawzajem wszystko to, co leży nam na sercu. Nie jest to łatwe, ale bardzo potrzebne, budujące i dające nadzieję na rozwiązanie każdego problemu. Mądrość i rozwaga w stosunku do nastoletnich dzieci, wzajemny szacunek i zrozumienie. Pomoc psychoterapeutyczna. Pięknie to wyszło…

[Fragment recenzji Tatiaszy Aleksiej]

Więcej informacji tutaj


 

© 2019 – 2020, Janusz Muzyczyszyn. Wszystkie prawa zastrzeżone.

error: Zawartość tej strony jest chroniona prawem autorskim.