Spotkanie autorskie z Jerzym Kaufmannem

Dzisiaj mieliśmy okazję spotkać się z bardzo interesującym twórcą, mało znanym w naszej części Górnego Śląska. W MBP w Rudzie Śląskiej gościliśmy Jerzego Kaufmanna – pisarza, muzyka i autora tekstów piosenek, które sam wykonuje. Opowiadał nam o swoich życiowych wyborach, zainteresowaniach, pasjach i o swojej twórczości.

Po latach pracy – jak przystało w śląskiej rodzinie – w „porządnej robocie”, czyli na kolei, skończył studia i obecnie pracuje jako nauczyciel w małej miejscowości na Opolszczyźnie. Swoją pasją do muzyki, Śląska i słowa pisanego zaraża młodzież ze szkoły, w której uczy.

Z myślą o swoim małym synu napisał uroczy zbiór „pedagogicznych” bajek dla dzieci po śląsku, upiększając je własnoręcznie wykonanymi ilustracjami, dla dorosłych zaś – zbiór opowiadań, których bohaterami są ludzie na swój sposób naznaczeni, czy też wykluczeni przez los. Opowiadania pisane są pięknym „plastycznym” językiem, dzięki czemu czytelnik ma szanse wręcz wczuć się w opisywaną atmosferę czy wydarzenia.

Jerzy Kaufmann wspomniał również o swoich dalszych planach literackich. Ma zamiar napisać powieść o losach ludzi związanych z osiemnastowiecznym, obecnie zrujnowanym już młynem. Trzymamy kciuki za powodzenie.

W trakcie spotkania mieliśmy również okazję posłuchać dwóch bluesowych piosenek jego autorstwa, do których sam sobie akompaniował na gitarze i harmonijce ustnej.

Prawie półtora godziny minęło jak z bicza strzelił. Na zakończenie chętni zaopatrzyli się w książki autorstwa naszego gościa, wraz z jego autografem.

Szkoda, że tym razem nie dopisała frekwencja, pomimo dość szeroko reklamowanego terminu spotkania.

Na pocieszenie tych, którzy do nas na spotkanie nie dotarli – jutro (06.04) w rudzkiej telewizji Sfera można będzie posłuchać rozmowy jaką dziennikarz przeprowadził z naszym dzisiejszym gościem tuż przed spotkaniem. Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 10 maja. Tym razem naszym gościem będzie pani prof. Grażyna Szewczyk, która opowiadać będzie o losach znajomości i przyjaźni rudzkiego poligloty Jana Wyplera z Wilhelmem Szewczykiem. Szczegóły wkrótce na Facebooku i na tym blogu.

Może Ci się również spodoba

Miło mi będzie poznać Twoją opinię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Jeśli chcesz wykorzystać jakąś treść, skontaktuj się z właścicielem domeny.
%d bloggers like this: