Mój drugi brzeg w Katowicach

Mój drugi brzeg w Katowicach

O debiucie powieściopisarskim Janusza Muzyczyszyna wypowiadało się już wielu czytelników. Z ich opiniami można się zapoznać m.in. na portalu www.lubimyczytac.pl. Każda z tych recenzji była niezwykle pozytywna, niezależnie od wieku i sytuacji jej autora, co pozwala wyciągnąć wniosek, że książka zawiera w sobie coś więcej niż z pozoru widać.

Tym razem mogliśmy bezpośrednio spytać autora o jego podejście do procesu tworzenia powieści jak i o emocje towarzyszące jej powstawaniu. Jak zauważył prowadzący spotkanie pan Sławomir Hordejuk, w opisanym w powieści środowisku jest niezwykle dużo codzienności, którą można zaobserwować, jeśli tylko poświęcimy czas, by odwiedzić dom pomocy społecznej. Dowiedzieliśmy się również, ile jest osobistych doświadczeń autora w jego dziele, a na ile jest to czysta fikcja literacka.

W trakcie spotkania znalazło się również miejsce dla poezji Janusza Muzyczyszyna. Przeczytał kilka swoich wierszy, ilustrując to obrazami, które go zainspirowały do ich napisania.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wczorajszego spotkania w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach oraz na zbliżające się spotkanie w Rybniku.

Fotorelację z tego spotkania opublikował również portal Wachtyrz.eu tutaj.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Muzyczyszyn

Może Ci się również spodoba

Miło mi będzie poznać Twoją opinię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Jeśli chcesz wykorzystać jakąś treść, skontaktuj się z właścicielem domeny.
%d bloggers like this: