Górnośląskie Axis Mundi

Wernisaż cyklu obrazów Jarosława Kassnera

Wczoraj (28.11.2016 r.) mieliśmy okazję uczestniczyć w pierwszej publicznej prezentacji nowego cyklu obrazów, którego autorem jest młody śląski artysta, Jarosław Kassner. Tytuł cyklu Górnośląskie Axis Mundi, czyli Górnośląska oś świata, nie jest przypadkowy. Tych pięć obrazów w szczególnie poetycki, baśniowy wręcz sposób opowiada o przeszłości, teraźniejszości i perspektywach na przyszłość naszego regionu. Jak większość dzieł artysty, obrazy przemawiają do widza na dwóch płaszczyznach. Pierwsza, ta urokliwa, baśniowa, dostarcza doznań czysto artystycznych, druga – głębsza – zmusza do refleksji nad złożonymi losami naszej małej ojczyzny.

Wspaniałym dodatkiem okazał się być okolicznościowy folder, w którym zawarte są opowieści o każdym z prezentowanych obrazów, pisane w pięknej mowie śląskiej. W trakcie mogliśmy również obserwować pokaz kolażu zdjęć obrazów Jarosława Kassnera, tworzących dowcipną opowieść o jego twórczości.

W trakcie spotkania nasz gość opowiadał o swojej pracy i inspiracjach artystycznych, a ciekawą opowieść o jego obrazach przedstawiła jego osobista muza, czyli Monika Kassner. Uczestnicy spotkania mieli również okazję do bezpośredniej rozmowy z artystą.

Jeszcze przez parę dni obrazy będą eksponowane w Galerii Krekot w MBP, potem pokazywane będą w innych miejscach w regionie.

Cykl Górnośląskie Axis Mundi powstał przy wsparciu Marszałka Województwa Śląskiego.

Autorem prezentowanych zdjęć jest Dawid Mosionek.

© 2016 – 2020, Janusz Muzyczyszyn. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Może Ci się również spodoba

Miło mi będzie poznać Twoją opinię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Zawartość tej strony jest chroniona prawem autorskim.
%d bloggers like this: