Lato mostOFF – uwagi na gorąco

elaznymxcpdulskaZa nami (11.08.2016 r.) już w sumie 12 przedstawień zaprezentowanych widzom w ramach tegorocznego przeglądu Lato mostOFF.

To kolejny rok istnienia wydarzenia kulturalnego, pomyślanego i zorganizowanego przez dyrekcję Teatru Żelaznego z Katowic-Piotrowic. Tym razem partnerem Żelaznego – drugim filarem tego mostu – jest Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach-Zgodzie. Swój udział w sukcesie projektu mają niewątpliwie władze tego miasta, które udzieliły istotnego poparcia nie tylko organizacyjnego, za co im chwała.
Tak więc, w trakcie wakacyjnych miesięcy, w każdą środę w Świętochłowicach i w każdy czwartek w Katowicach-Piotrowicach mamy okazję zobaczyć ciekawe przedstawienie. Tegoroczny program przeglądu zawiera pozycje wybitne i bardzo dobre. Póki co – a jesteśmy już w trzech czwartych imprezy – słabych przedstawień nie widziałem.
Tego lata na deskach obu scen goszczą artyści z teatrów z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Gdyni i Gliwic z repertuarem nie tylko lekkim, komediowym ale i poważnym, zmuszającym widza do głębokich przemyśleń.
Na podsumowanie całego przeglądu jeszcze co prawda za wcześnie ale już mogę napisać z czystym sumieniem, że jest to bardzo udane przedsięwzięcie kulturalne, o czym świadczą pełne na ogół sale. Szczególnie cieszyła mnie duża ilość widzów na przedstawieniach w CKŚ w Świętochłowicach – mieście nie posiadającym własnego teatru zawodowego ani chyba wielkich tradycji w tej dziedzinie. Dobrze to rokuje na przyszłość, jak zresztą słyszałem – przyszłoroczny przegląd też ma gościć w tej samej placówce. Sporą zachętą dla widzów są też zapewne stosunkowo niskie a już na pewno nie zaporowe ceny biletów. Jak zdążyłem zaobserwować na kolejnych przedstawieniach pojawiali się często ci sami widzowie. I to jest chyba największy sukces organizatorów. Sukces tym trudniejszy do osiągnięcia, ze podobne imprezy rosną jak grzyby po deszczu.
Z niecierpliwością czekam na ostatnie przedstawienia i z przyjemnością podzielę się wtedy moimi końcowymi wrażeniami.

© 2016, Janusz Muzyczyszyn. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Może Ci się również spodoba

Miło mi będzie poznać Twoją opinię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Zawartość tej strony jest chroniona prawem autorskim.
%d bloggers like this: