Czytelnicy piszą…

Czytelnicy piszą

Minęło pięć miesięcy od ukazania się drukiem mojego tomiku wierszy Myśli słodkie, gorzkie, a do mnie powoli napływają opinie, refleksje i recenzje Szanownych Czytelniczek i Czytelników. Cieszę się, że moja twórczość spotkała się z tak ciepłym przyjęciem. Jestem wzruszony i z przyjemnością dzielę się z Gośćmi bloga wrażeniami moich Czytelników. Z uwagi na RODO podaję tylko inicjały ich autorów.

JK:

Dobry wieczór, czytuję… Robię tak, jak kiedyś robiło się z czekoladą z Niemiec… Po kostce. Z rozkoszą dla podniebienia. Podobają mi się Pana wiersze. Czasem mam wrażenie, że autorem jest student. Tak świeżo o tej miłości Pan pisze. Czasem ta perspektywa doświadczeń lat ma w sobie wagę mądrości. Tomik leży wciąż przy łóżku… Odsłuchiwałem też wywiad-rozmowę ze spotkania. Nie całość, ale sporo. Jestem pełen podziwu, że ma Pan swoją ideę fix, że tyle w Panu entuzjazmu.

OB:

Bardzo poruszające i niezwykle subtelne są Twoje wiersze.

MŻ:

Wrażliwość, ciepło, wnikliwa obserwacja świata – to charakteryzuje poezję i prozę Janusza. Doświadczenie życiowe i refleksyjna natura Autora dają podstawę do dzieł, które możemy zarówno kontemplować, jak i traktować jak podręcznik Dobrego Życia.

FJ:

Wiersze lubię od dziecka, najpierw kochałam Brzechwę czy Tuwima, w liceum interesowałam się różnymi poetami – Norwid, Herbert, Szymborska. W poezji uwielbiam to, że nie jest taka oczywista, przesłanie można odkryć gdzieś między linijkami. Ponadto melodyka jest dla mnie czymś pięknym i niezwykłym, np. ballady Mickiewicza znałam na pamięć jeszcze zanim nauczyłam się czytać.

W wierszach pana Janusza można tę melodykę poczuć w całości. Są to wiersze piękne, opowiadające o rzeczach zwykłych, dotyczących nas wszystkich, w nietuzinkowy sposób. Poeta potrafi przedstawić nam wszystko delikatnie, aczkolwiek czasami dobitnie. Możemy znaleźć wiersze o przyjaźni, samotności, trudach dnia codziennego, mężczyźnie, kobiecie, a nawet erotyki. Pełne są emocji, temperamentu i namiętności, a przy tym subtelne i skłaniające do zadumy.

Pan Janusz to poeta wrażliwy, który wiele przeżył i w swojej poezji dzieli się swoimi wspomnieniami, rozmyślaniami nad upływającym czasem. Znajdziemy tu także elementy filozofii, motyw wędrówki i właśnie przemijalności.

Serdecznie polecam wszystkim miłośnikom poezji, ale także tym, którzy po wiersze sięgają rzadko. Janusz Muzyczyszyn tworzy poezję prostą, niewymuszoną, delikatną i sprawiedliwą. Naprawdę warto po nią sięgnąć.

ACS:

[…] Tomik ten miałam przyjemność kupić od samego autora […]. Książeczka zawiera cudowne, wzruszające i skłaniające do przemyśleń wiersze, z których każdy to prawdziwa perła. Nie da się napisać recenzji z tomiku wierszy, więc nawet nie próbuję. Zachęcam Was za to gorąco do zapoznania się z zawartością tomiku Myśli słodkie, gorzkie, wydanego nakładem wydawnictwa Astrum. Uwierzcie, będziecie zachwyceni.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. irena omegard pisze:

    Mnie uwodzi wszystko ,co piszesz.Lubie czytać twoje utwory

Miło mi będzie poznać Twoją opinię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Jeśli chcesz wykorzystać jakąś treść, skontaktuj się z właścicielem domeny.
%d bloggers like this: