O mnie

Kim jestem?

Janusz MuzyczyszynNazywam się Janusz Muzyczyszyn (ur. 1948 r.), jestem absolwentem Politechniki Śląskiej. Mam za sobą 45 lat pracy zawodowej jako informatyk.

Urodziłem się w Siemianowicach Śląskich, przeważającą część mojego dorosłego życia mieszkałem w dużych miastach Górnego Śląska. Od 2012 roku mieszkam w Rudzie Śląskiej i tu jest moje miejsce na ziemi. Moja aktualna działalność społeczna skupiona jest na problemach mojego regionu.

Po przejściu na emeryturę nadszedł czas, abym zaczął realizować swoje osobiste pasje i zainteresowania.

Uwielbiam dobrą literaturę, teatr i sztukę. Sporadycznie publikuję na moim blogu subiektywne recenzje książek i przedstawień teatralnych. Moje teksty na tematy aktualne publikowane były też w mediach społecznościowych i w prasie.

 

Co robię?

Janusz Muzyczyszyn

Piszę – wiersze i prozę. W swojej twórczości – w wierszach, opowiadaniach i powieściach, skupiam się przede wszystkim na relacjach między kobietami i mężczyznami, piszę o targających nimi uczuciach, o trudnych, skomplikowanych związkach, o miłości i nienawiści. Preferuję tematykę współczesną.

W 2016 roku wydałem debiutancki tomik poezji Dziewczyny, kobiety, czas, w roku 2017 moje wiersze ukazały się w 3. Antologii Poetów Współczesnych Wiersze sercem pisane. W listopadzie 2018 roku ukazał się drugi zbiór moich wierszy, zatytułowany Myśli słodkie, gorzkie. W lipcu 2019 roku ukazała się moja pierwsza powieść Mój drugi brzeg. Więcej informacji o mojej twórczości wydanej drukiem znajdziecie w kolejnych zakładkach na tej stronie.

Od kilku lat współpracuję z wydawnictwami jako korektor i redaktor i ta praca sprawia mi olbrzymią satysfakcję.

Poza tym − uczę się, uczę i uczę trudnej sztuki pisania.

Przez trzy sezony w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rudzie Śląskiej, korzystając z jej gościnnych progów – prowadziłem comiesięczne spotkania z twórcami, pisarzami i naukowcami związanymi ze Śląskiem.

Informacje o wydarzeniach, które prowadzę, lub w których uczestniczę jako gość, publikuję na moim blogu.

Jeśli Drogi Czytelniku chcesz być informowany na bieżąco o wszystkich nowych postach i wydarzeniach na moim blogu, zaprenumeruj mój newsletter, a będziesz otrzymywał mail ze stosownym powiadomieniem.

© 2019, Janusz Muzyczyszyn. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Powiększ
Kontrast
error: Zawartość tej strony jest chroniona prawem autorskim