Mój drugi brzeg

Mój drugi brzeg - premiera 23.07.2019 r.

Mój drugi brzeg

23 lipca 2019 r. będzie premiera wydawnicza mojej debiutanckiej powieści, zatytułowanej Mój drugi brzeg. Powieść wydana została przez Wydawnictwo WasPos. Aby zachęcić potencjalnych czytelników zamieszczam poniżej opis, który wydrukowany został na tylnej okładce książki.

Osiemdziesięcioletni, a więc solidnie doświadczony życiem Jan Marczak – po nieszczęśliwym wypadku trafia do szpitala, a prosto stamtąd do domu opieki: to dla niego przykre, choć konieczne rozwiązanie… Jan nie wie wprawdzie, ile czasu w tym ośrodku spędzi, ale rozumie bez pudła, że właśnie zyskał dziwny czas na przemyślenie swojego dotychczasowego życia… Różne relacje z kobietami, z którymi był związany w przeszłości – związki i wspaniałe, i trudne – cisną się do pamięci Jana tak intensywnie, jakby przeżywał je znowu. W międzyczasie starszy pan martwi się, czy jego dorosły syn zacznie wreszcie – pod gwałtowną nieobecność ojca – układać sobie życie… Namiętne wspomnienia i pragmatyczny czas teraźniejszy puchną w czaszce Jana, splatając się w poruszającą podróż przez arkana pamięci, samotności, tęsknoty do drugiego człowieka, ale też witalności, nadziei, humoru i głodu nowego jutra… Czy Jan wybaczy sobie i innym? Zaleczy stare rany w sercu? Odnajdzie się w domu opieki, nawiązując świeże przyjaźnie i wesoło plotkując z personelem? Czy raczej wycofa się w głąb własnego wnętrza i da za wygraną? Czym okaże się jego drugi brzeg…?

Mój drugi brzeg to prozatorski debiut wydawniczy poety Janusza Muzyczyszyna – autora dwóch zbiorów wierszy: Dziewczyny, kobiety, czas (2016) i Myśli słodkie, gorzkie (2018). Na co dzień pisarz prowadzi blog kulturalny, na łamach którego publikuje opowiadania swojego pióra oraz rozmaite teksty literackie i publicystyczne: www.muzyczyszyn.pl. Jego powieść debiutancka jest kameralną, stonowaną próbą cudnie poruszającej literatury obyczajowej, która kołysze, skłania do zadumy i… kotwiczy w duszach czytelników na długi, dłuuugi czas.

Z pierwszą recenzją mojej powieści możecie, Drodzy Czytelnicy, zapoznać się tutaj.

A na stronie LubimyCzytać dowiesz się, gdzie można moją powieść kupić. Zajrzyj również tutaj.

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Jeśli chcesz wykorzystać jakąś treść, skontaktuj się z właścicielem domeny.