Muzeum w Radzionkowie

Dzisiaj Facebook przypomniał mi mój zapomniany wpis sprzed dwóch lat. Uznałem, że warto zachować jego treść, aktualną do dziś, no może z jednym wyjątkiem. Wystawa stała w Muzeum Śląskim została w międzyczasie ukończona. Pisałem o niej tutaj. A poniżej tekst z 07.04.2015 r.

Moje refleksje po wizycie w centrum dokumentacji deportacji górnoślĄzaków do zsrr w 1945 r.

Dzisiaj miałem wreszcie okazję wraz z rodziną odwiedzić w Radzionkowie Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku.
Niby to wszystko wiedziałem i nic nie powinno mnie zaskoczyć – a jednak. Chylę czoła przed twórcami tego muzeum. Bez wielkiego wsparcia z budżetu państwa stworzono wspaniałą ekspozycję. Spokojnie może ona stawać w szranki z wystawą stałą w Muzeum Polin (toutes proportions gardee). Jest to świetny przykład jak stworzyć coś mądrego, pożytecznego i dobrego wykorzystując nowoczesne środki przekazu. GRATULACJE! Warto aby wszyscy parlamentarzyści z Wiejskiej obowiązkowo odwiedzili tę ekspozycję. Osobne słowa podziękowania należą się miłej i sympatycznej młodej przewodniczce, której chciało się z autentycznym zaangażowaniem oprowadzić 3 osoby i wyczerpująco opowiedzieć o poszczególnych elementach ekspozycji. Chciałbym móc kiedyś napisać to samo o powstającej podobno wystawie stałej w Muzeum Śląskim.

© 2017 – 2020, Janusz Muzyczyszyn. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Może Ci się również spodoba

Miło mi będzie poznać Twoją opinię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Zawartość tej strony jest chroniona prawem autorskim.
%d bloggers like this: